ЗДО №1 "Теремок" м. Лохвиця
Полтавська область, Миргородський район

"Оздоровча вітальня" (профілактично-оздоровчий кабінет)

Оздоровча вітальня

           Одним із основних напрямків роботи нашого дошкільного закладу є фізкультурно-оздоровча робота.
         Вивчаючи питання збереження і зміцнення здоров`я вихованців садочка виникла потреба у створенні комплексу оздоровчих заходів. Ці питання ми виносили і обговорювали на виробничих нарадах, педагогічних радах, семінарах, на батьківських зборах, консультувалися з лікарями, знаходили (черпали) інформацію з методичної, медичної літератури, інтернет-ресурсів. І вирішили створити оздоровчий кабінет, якому дали назву «Оздоровча вітальня».
         Першочерговим завданням було визначення думки батьків стосовно створення «Оздоровчої вітальні», тому ми провели анкетування батьків у минулому навчальному році, які позитивно оцінили нашу ініціативу. В цілях профілактики хвороб та укріплення здоров`я дітей з 01.09.2016 року почала функціонувати «Оздоровча вітальня».
         Масаж це один з найпоширеніших лікувально-профілактичних заходів, які проводимо у нашому дошкільному закладі:
         -точковий масаж
         -пальчиковий масаж
         -парний масаж
         -масаж на масажерах
-самомасаж різних частин тіла.
«Оздоровчу вітальню» відвідують діти старшого та середнього дошкільного віку за складеним графіком.
Імунну систему називають щитом усього організму, оскільки саме від неї залежить, як часто людина хворіє та наскільки потужні її захисні клітини в боротьбі з вірусними і бактеріальними атаками. Одним з простих і дешевих способів підвищення імунітету є точковий масаж за методикою професора Алли Уманської, який включає 9 точок .Вони є своєрідними кнопками пульта, натискання на які приводить у дію найважливіші органи нашого тіла: серце, легені, печінку, шлунок. Тому точковий масаж – це не просто звичайна косметична чи медична процедура, це профілактика захворювань і недуг. Ефективність масажу залежить від кількості сеансів. Тому точковий масаж ми проводимо не тільки в «Оздоровчій вітальні», а щоденно педагоги проводять в групах, як один з режимних моментів. Масаж за рекомендаціями автора нормалізує роботу життєво- важливих органів, підвищуючи захисні функції організму і є корисним у будь-якому віці.
При застосуванні пальчикового масажу поліпшується кровообіг та обмін речовин.
Під час проведення парного масажу діти вибирають собі пару і виконують різні вправи з використанням природного матеріалу:-каштанів, горіхів, жолудів, шишок, морських камінців.
Також в «Оздоровчій вітальні» робимо масаж на масажерах. Дуже важливу роль у профілактиці плоскостопості відіграють фізичні вправи на масажерах, вони дають змогу підвищувати тонус і силу м`язів. На стопах ніг розміщено багато точок, які відповідають за життєво-важливі органи. Тому при вправах на масажерах, ці точки подразнюються і проходить профілактика та оздоровлення всього організму.
Самомасаж сприяє підвищенню загального фізичного тонусу дитини, зміцненню її здоров`я та профілактиці захворюваності розвиває моторику пальців та ступнів ніг. Самомасаж практикуємо в нашому дошкільному закладі також із використанням природного матеріалу. Діти натискають, покочують даними предметами на відповідні точки організму, перекладають предмети пальцями ніг з одного лотка в інший.
Всі види масажу тонізують дитячий організм, а також підвищують захисні властивості слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, поліпшують кровообіг та обмін речовин, активізують роботу сальних та потових залоз і стимулюють серцеву діяльність.
Однією з здоров`язбережувальних технологій у нашому навчальному закладі є застосування сольової лампи. Окрім захворювання органів дихання (гайморити, тонзиліти, бронхіти, бронхіальна астма, ГРВІ та ГРЗ,) сольові лампи сприяють профілактиці алергії, дерматитів, цукровому діабеті, ревматизму, патології щитовидної залози, та неврозів. Діти виконують різноманітні вправи дихальної гімнастики, щоб повітря насичене морською сіллю проникло глибше в легені. Лікувальний ефект соляної лампи успішно поєднуємо з різними видами масажів.
Діти нашого дошкільного закладу відвідують заняття в «Оздоровчій вітальні» із великим задоволенням.
Ефективною лікувально-профілактичною формою роботи є фітотерапія:-вживання чаїв  та використання «заспокійливих подушечок» , мішечків. Але цей вид роботи ще не впроваджуємо, а тільки напрацьовуємо. Впровадження здоров`язберігаючих технологій та профілактичних заходів для зміцнення здоров`я дітей дає позитивні результати. Отже, ми й надалі докладатимемо зусиль, щоб оздоровлювати наших вихованців.

Види масажу в «Оздоровчій вітальні»

Парний масаж:
  • Розігрівання своїх долонь
  • Прогладжування (від плеча до попереку)
  • Розтирання (поперемінно долоньками, ялинкою)
  • Прогладжування
  • Ігровий масаж (курочка поклювала, гусочка пощипала)
  • Ігрова вправа з вокалізацією на видиху «а», «Слон прийшов». М'якою стороною кулачка діти постукують по спині товариша. Від плечей до середини спини і назад до плечей, вимовляючи на видиху «а»
  • Прогладжування
Масаж шишками:
  • Покласти шишку на підлогу, стопою прокрутити шишку по підлозі  вперед-назад
  • Перекласти двома ногами шишку з одного лотка у другий
  • Прокотити шишку по нозі від стопи до коліна вгору із зовнішнього та внутрішнього боку гомілки
Масаж стоп та пальців ніг:
  • Прогладжування стопи, по черзі лівої і правої ноги (6р.)
  • Розтирання правої стопи стопою лівої, можна допомагати собі руками (6р.)
  • Колові рухи стопами (6р.)
  • Згинання та розгинання стопи (6р.)
  • Катання масаж ера стопами позачергово
  • Поперемінно (права-ліва) ногою провернути коліщата  вперед 5 разів
  • Назад (права – ліва) 5 разів
  • Обома ногами (5 разів) вперед – назад
Ходьба по доріжці здоров'я з природніх матеріалів:
  • Обома ногами стати в лоток ( жолуді, морське каміння, горіхи, квасоля, каштани, кісточки абрикоса) і трішки потоптатися, вийти з лотка на підлогу і знову стати двома ногами в слідуючий лоток.
  • Ефективною лікувально-профілактичною формою роботи є фітотерапія, зокрема вживання фіточаїв.
  • Як відомо, природа – справжня скарбниця здоров'я. Чимало рослин, що мають лікувальні властивості, широко застосовуються у медичній практиці, зокрема у педіатрії. Фітотерапія в багатьох випадках під час розвитку ускладнень в організмі дитини може дати позитивний ефект.
  • Лікарські рослини сприяють виведенню токсичних речовин з організму. На початкових стадіях захворювання рослинні препарати можуть бути основними засобами лікування за рахунок їх м'якої дії та малої токсичності, а під час розпалу захворювання вони важливі для підтримання захисних сил організму.
  • Вживання фіто чаїв поліпшує захисні функції дитячого організму на роботу шлунково-кишкового тракту, коригує обмінні процеси. Фіточаї дають змогу упоратися з неспокійним сном, захворюваннями органів дихання.
  • Однією з переваг фітотерапії є оздоровлю вальний вплив не лише на окремий орган, а й на організм вцілому.
  • Вживати дітям фіточаї можна 1 раз на день протягом місяця в зимово – весняний період.
 

Логін: *

Пароль: *