ЗДО №1 "Теремок" м. Лохвиця
Полтавська область, Миргородський район

Звіт керівника про діяльність закладу за 2023-2024 н.р.

 Звіт керівника про діяльність закладу

за 2023-2024 н.р.

         Наша країна переживає зараз дуже складні часи. В умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, освітяни - на своєму освітянському трудовому фронті. Працюють сумлінно, відповідально ставляться до виконання посадових обов’язків і вже цим наближають перемогу.

Даний звіт складено на підставі наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», від 28 січня 2005 р. № 55,  відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в України», який запроваджено з 5:30 ранку 24.02.2022, Закону України № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року, статті 20 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628-ІІІ (із змінами), Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305 (із змінами), Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 р. № 178 директор дошкільного закладу має звітувати про свою діяльність перед педагогічним колективом, батьківським комітетом, радою та громадськістю.

Мета звітування:
Подальше утвердження відкритої та прозорої демократичної державно – громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.
Відповідно до пункту 3 Примірного положення завданнями звітування є:
1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління дошкільним навчальним закладом.
2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління дошкільним навчальним закладом.
3. Розширити  інформаційне забезпечення ринку освітніх послуг в дошкільному навчальному закладі, задовольнити інформаційну потребу батьків, громадськості.
1. Загальні відомості про навчальний заклад:
Заклад дошкільної освіти є юридичнною особою, має печатку і штамп
встановленого зразка, реєстраційний рахунок в органах Державного казначейства.
Засновником дошкільного закладу є Лохвицька  міська рада, яка здійснює його фінансування, матеріально-технічне забезпечення, харчування та медичне обслуговування,   органом управління – відділ освіти виконавчого комітету Лохвицької міської ради.
ЗДО1 «Теремок» функціонує з 1988 року.
Заклад дошкільної освіти №1 «Теремок» знаходиться за адресою: 37200  вул. Героїв України, 49, м. Лохвиця,  Миргородського району
Полтавської обл. тел. (05356) 3-19-13, teremok-lohvica@ukr.net.
Тип закладу – ясла-садок, вид закладу – заклад загального розвитку.  Розрахований на 284 місця.
Дитячий садок відвідує 228 дітей  віком від 2-х до 7 років,  дошкільного віку – 192 дитини, раннього віку – 36 дітей.  Функціонує 11 вікових груп з денним режимом перебування дітей: 2 групи раннього віку,
3 групи молодшого дошкільного віку, 3 групи середнього дошкільного віку,
3 групи старшого дошкільного віку. ЗДО працює з 7.00 до 17.30 за п’ятиденним робочим тижнем. Чергова група з 12-годинним перебуванням дітей (з 7.00  до 19.00).
Заклад дошкільної освіти   в   своїй  діяльності  керується Конституцією   України, Законами України "Про освіту", "Про  дошкільну освіту",   методичними рекомендаціями МОН про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році від 21.08.2023   1/12490-23, постановою КМУ від 24 березня 2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», Санітарним регламентом, власним статутом, Стратегією розвитку, колективним договором та  іншими нормативно-правовими актами.
Важливим завданням дошкільної освіти є консолідація зусиль влади, закладів освіти, громадськості з метою забезпечення необхідних умов для розвитку, освіти, повноцінної соціалізації дітей і створення безпечного освітнього середовища. Постійний діалог між практиками, науковцями, засновниками ЗДО, представниками громад, державних органів дають змогу оцінити та визначити необхідні заходи в організації діяльності закладів у воєнний час та такі заходи, які будуть спрямовані на відродження дошкільної освіти у повоєнний період.
Заклад дошкільної освіти:
  • забезпечує відповідність рівня дошкільної освіти вимогам Базового компонента дошкільної освіти;
  • створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання;
  • формує у дітей гігієнічні навички та основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки;
  • сприяє збереженню та зміцненню здоров'я, розумовому, психологічному і фізичному розвитку дітей;
  • здійснює соціально-педагогічний патронат, взаємодію з сім’єю;
  • є осередком поширення серед батьків психолого-педагогічних та фізіологічних знань про дітей дошкільного віку; додержується фінансової дисципліни, зберігає матеріально-технічну базу;
  • здійснює інші повноваження відповідно до Статуту закладу дошкільної освіти.
Означені завдання мають реалізовуватися на різних рівнях.
На державному рівні цей процес забезпечується своєчасним та миттєвим законотворчим реагуванням на освітні виклики, що постають в умовах воєнного стану. Зокрема, 20 березня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану». Він створює умови для відновлення якісного та безпечного освітнього процесу в умовах воєнного стану. Державні гарантії педагогічним і науково-педагогічним працівникам визначає нова стаття 57-1 Закону України «Про освіту».
Впродовж навчального 2023-2024 року педагогічний колектив здійснював свою роботу згідно річного плану з урахуванням змін, які відбулися в стані освіти, керуючись такими нормативними документами:
Закон України:
Листи МОН: 
Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: створення належних умов для отримання дітьми дошкільної освіти, забезпечення дієвості особистісно орієнтованої освітньої системи та реалізація принципів демократизації, гуманізації та індивідуалізації, інтегративності педагогічного процесу в закладі дошкільної освіти. 
Організація освітньої роботи в ЗДО здійснюється відповідно до  Базового компонента дошкільної освіти. Педагогічний колектив працює за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».
        Заклад дошкільної освіти повністю укомплектований педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом. Трудовий колектив налічує 
61 працівників. Педагогічні  кадри закладу мають відповідну освіту.

Освітній рівень педагогічних працівників

Всього педагогічних працівників – 31

Вища освіта – 25

Середня спеціальна – 6

Вища освіта за фахом

Незакінчена вища за фахом

Вища не за фахом

Незакінчена вища не за фахом

Магістр

Бакалавр

Середня спеціальна за фахом

17

2

6

---

5

2

6

Фаховий рівень педагогів

Спеціаліст вищої категорії

Спеціаліст першої категорії

Спеціаліст другої категорії

Спеціаліст

Педагогічне звання вихователь-методист

5

6

5

14

3

Розподіл педагогів за стажем педагогічної діяльності становить:

Від 1 до 5років

Від 5 до 10 років

Від 10 до 15 років

Від 15 до 20 років

Від 20 до 25 років

Від 25 до 30 років

Від 30 до 40 років

7

3

9

4

3

--

4

 

 

Розподіл педагогів за стажем педагогічної діяльності становить:

Від 1 до 5років

Від 5 до 10 років

Від 10 до 15 років

Від 15 до 20 років

Від 20 до 25 років

Від 25 до 30 років

Від 30 до 40 років

9

3

9

4

2

1

3

 

 

2. Підвищення рівня організації освітнього процесу у закладі дошкільної

освіти.

Упродовж 2023-2024 навчального року освітній  процес дошкільного закладу був спрямований на вирішення головної методичної мети «Формувати в дітей життєві компетентності, розвивати базові якості особистості в різних видах діяльності, які відповідають можливостям дітей раннього та дошкільного віку» та пріоритетних напрямів освітньої роботи:
  1. Забезпечення наступності у впровадженні особистісно орієнтованої
моделі освіти в дошкільній та початковій ланках освіти для реалізації освітніх вимог, орієнтуючись на Концепцію НУШ, розвиток педагогіки партнерства вихователів ЗДО та вчителів щодо створення розвивального середовища, осередків діяльності, застосування компетентнісного та діяльнісного підходів для розвитку особистості, використання ігрових методів.
  1. Формування екологічної свідомості, навичок практичного життя, готовності до взаємодії з навколишнім світом з метою розвитку креативних здібностей педагогів і дітей у світі творчості.
  2. Удосконалення роботи щодо формування комунікативно-мовленнєвої  та математичної компетенцій дітей дошкільного віку шляхом упровадження інноваційних методик і технологій
  3. Організація перехідного періоду для кожної дитини, яка вперше приходить до ЗДО, створення умов для поступової адаптації дітей до дитячого садка.
  4. Створення  оптимальних  умов для зміцнення здоров’я вихованців, збереження їх життя та подальшого формування життєвої компетентності шляхом упровадження сучасних здоров’язбережувальних технологій .
  5. Розкриття творчого потенціалу та проявів креативності кожного педагога як необхідна умова оновлення освітнього процесу, реалізація його у роботі з дітьми.
Виконуючи завдання намічені у річному плані за 2023-2024 н.р., педагогічний колектив закладу намагався створити найсприятливіші умови для успішного розвитку, навчання та виховання дітей. Заняття було провідною, але не єдиною формою навчання дітей. На заняття виносився лише основоположний зміст програми, який знаходив своє продовження в цільових прогулянках, екскурсіях, іграх, пошуково-дослідницькій діяльності. В роботі з дітьми використовувались як традиційні так і нетрадиційні підходи.
Впроваджуючи інноваційні технології в практику роботи з дітьми педагоги проводили тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, домінантні, сюжетно-динамічні заняття в залежності від освітніх ліній, обраного напрямку, що забезпечує високу продуктивність діяльності дітей. Під час таких занять діти розкуті, емоційні, сприймають і вирішують різноманітні пізнавальні та проблемні завдання, дають відповіді на запитання, самостійно роблять висновки та узагальнення, висловлюють судження до часу переходу освітньо-виховної роботи в онлайн-режимі.
Планування контролю за станом освітнього процесу в закладі дошкільної освіти було системним, відповідало річним завданням закладу та було спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану освітньо-виховного процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги вихователям.
        Свій професійний рівень педагоги ЗДО підвищували, навчаючись на курсах підвищення кваліфікації при ПАНО у 2023-2024 році в онлайн режимі,  беручи участь в районних та обласних методичних онлайн заходах.  Разом з тим, в закладі проводилися різноманітні методичні заходи навчального характеру: теоретичні, практичні та психологічні семінари, ділові ігри, круглі столи, тренінги, майстер-класи, на яких педагоги мали можливість вивчати передові інноваційні педагогічні методики.
         Підвищення кваліфікації керівними та педагогічними працівниками здійснюється згідно з планом підвищення кваліфікації закладу дошкільної освіти на рік.
         Основними видами підвищення кваліфікації є: навчання за програмою підвищення кваліфікації, стажування, участь у семінарах, практикумах, тренінгах, вебінарах, майстер-класах, знайомство з новинками методичної літератури, періодичними фаховими виданнями. Організовано взаємовідвідування занять між колегами. Проводяться педагогічні години з питань оновлення змісту, форм і методів дошкільного виховання.
Складовими успішного професійного зростання педагогічних працівників є:
  • володіння інноваційними педагогічними технологіями;
  • організація розвивального середовища, забезпечення його розвивального ефекту;
  • використання інформаційно-комунікативних (комп’ютерних) технологій.
Відповідно до річного плану роботи ЗДО протягом року проводилась ретельна робота з охорони життя та здоров’я дітей, та запобігання дитячого травматизму, булінгу. Ці питання знаходяться на постійному контролі адміністрації закладу, обговорюються на педагогічних радах, виробничих нарадах, батьківських зборах.
На достатньому рівні проводяться  традиційні щорічні заходи: «Тиждень безпеки дитини», «Тиждень знань з основ безпеки дитини», «Місячник цивільного захисту», під час яких мали місце цікаві форми роботи з дітьми, батьками, працівниками з різних розділів безпеки життєдіяльності. Традиційно в кожний останній тиждень місяця проводився День здоровʼя.
Крім заходів, передбачених річним планом роботи, в ЗДО  організовувались заходи:
- до Дня фізичної культури та спорту України;
- до Тижня дошкілля;
- до Всесвітнього дня тварин;
- до Дня козацтва;
- до Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності;
- до Тижня безпеки дорожнього руху;
- до Дня домашніх тварин;
- до Всесвітнього дня української хустки;
- до Дня Святого Миколая;
- до святкування Різдва Христового;
- до Дня Соборності України;
- до свята Стрітення;
- до Міжнародного дня рідної мови;
- до Дня матері;
- до Дня вишиванки;
- музичних та фізкультурних розваг;
- дитячих ранків на осінню, весняну тематику;
- дитячих новорічних ранків;
- випускних ранків.
Вихованці закладу взяли участь:
 - Благодійній акції «Допоможи безпритульним тваринам»;
 - II Міжнародному занятті доброти.
Велику увагу протягом навчального року колектив дошкільного закладу приділив формуванню здоров’язберігаючої компетентності дітей. У кожній віковій групі наявний  листок здоров’я вихованців, згідно з яким  проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи. Ефективність оздоровчих заходів визначалася тим, що поєднувалася тривала комплексна інтенсивна оздоровчо-профілактична робота з корекційно-педагогічними заходами в умовах звичайного режиму життя дошкільників.
         Курси підвищення кваліфікації пройшли: вихователі Ложечник Н.В.,
Рак А.М., Крига Л.О.
        Проведена чергова атестація. За її результатами  педагогам встановлені  кваліфікаційній категорії :
          1. Ложечник Наталії Володимирівні, вихователю, – присвоєно  кваліфікаційну категорію  «спеціаліст другої категорії», підтверджено педагогічне звання «вихователь-методист».
          2.  Чепурко Вікторії Григорівні, вихователю, – підтверджено  кваліфікаційну категорію  «спеціаліст вищої  категорії».
          3.  Різник Ользі Михайлівні, вихователю, – присвоєно  кваліфікаційну категорію  «спеціаліст першої категорії».
          4.  Захарюті Ганні Іванівні, вихователю, – присвоєно  кваліфікаційну категорію  «спеціаліст другої  категорії».
          5.  Сахаровій Світлані Петрівні, вихователю, – присвоєно  кваліфікаційну категорію  «спеціаліст другої  категорії».
           Педагогічні працівники взяли участь у семінарі-практикумі: «Вербальне насильство як загроза психічному здоров’ю» (практичний психолог                Захарченко Т.І.), в майстер-класах «Екологічна казка, як метод формування екологічної культури» (вихователь Сахарова С.П.), «Земля сміється квітами» (вихователь Голота С.І.), «Казкотерапія у роботі з дітьми», у тренінгу «Вечорниці у музичній світлиці» (музичний керівник Литвиненко В.В.),
консультаціях «Пріоритетні напрями національно-патріотичного виховання» (вихователь Різник О.М.), «Вплив дрібної моторики рук на формування правильної вимови у дітей дошкільного віку» (вихователь Рак А.М.), «Організація життєдіяльності дошкільників в контексті завдань логіко-математичного розвитку за допомогою гри» (вихователь Чепурко В.Г.), «Створюємо освітній простір, дружній до дитини» (вихователь Німченко Л.М.), «Формування у дітей дошкільного віку основ ОБЖД» (асистент вихователя Захарченко Ю.В.), «Використання нестандартного обладнання для підвищення інтересу у дітей до рухової активності» (інструктор з фізкультури
Гарбера О.М.).
         Проведено відкриті покази: «День народження ведмедика, або як організувати свято» (заняття  з логіко-математичного розвитку для дітей середнього дошкільного віку) – вихователь Крига Л.О..,  «Цікава мандрівка» (інтегроване заняття для дітей середнього дошкільного віку) – вихователь Фирса А.П., «Будь природі другом» (заняття з екології для дітей старшого дошкільного віку) – вихователь Захарюта Г.І., «У пошуках Кая» (інтегроване заняття для дітей молодшого дошкільного віку) – вихователь Рак А.М.,  «Школа розумного руху» (заняття з фізкультури для дітей старшого дошкільного віку з використанням інноваційних технологій А.П. Аксьонової) – інструктор з фізкультури Гарбера О.М., «Якось у лісі» (інтегроване заняття для дітей старшого дошкільного віку з використанням прийомів мнемотехніки) – асистент вихователя Юдько В.М., «Подорож до весняного лісу» (інтегроване заняття для дітей середнього дошкільного віку) – вихователь Чепурко В.Г., «Зимові розваги» (заняття з підгрупою дітей) – вчитель-логопед Царинна О.М., «В гості до звірят» (інтегроване заняття для дітей раннього віку) – вихователь Колісник Г.І., «День народження зайчика» (інтегроване заняття для дітей молодшого дошкільного віку) – вихователь Назарчук Т.О., «Логоритміка» (музичне заняття для дітей старшого дошкільного віку) – музичний керівник Глупак В.Ю., «Хмаринка кличе до гри» (інтегроване заняття для дітей раннього віку) – вихователь Покась Н.Г., «Півник в гостях у малят» (навчання елементів грамоти для дітей старшого дошкільного віку) – вихователь Ложечник Н.В.
          В закладі освіти існує практика педагогічного наставництва та взаємонавчання. Активно працює  «Школа молодого педагога»  (керівник Ложечник Н.В.). Педагогічні працівники надають методичну підтримку колегам, обмінюються досвідом (консультації, навчальні семінари, майстер-класи, взаємовідвідування занять, наставництво). В школі молодого педагога  в навчальному році працювало 4 наставників і 5 молодих спеціалістів.
Педагоги ЗДО взяли участь у районних онлайн заходах: тренінгах «Формування психологічної компетентності педагога з розвитку резильєнтності у дітей та базового ставлення до дітей, що пережили психотравмуючі події» (практичний психолог Захарченко Т.І.), «Профілактика професійного вигорання педагога»  (вихователі Йовжій М.В., Різник О.М., Німченко Л.М.), «Сучасні підходи до запобігання мобінгу у трудових відносинах» (директор           Клименко В.І., вихователь-методист Павленко Л.А.), «Соціально-емоційний розвиток сучасних дошкільників за Програмою «Peppy Pals – Веселі Друзі» «Профілактика професійного вигорання педагога» (вихователі Фирса А.П., Назарчук Т.О.), семінар-практикум «Організація мовного середовища в закладі дошкільної освіти в контексті вимог сьогодення» (вихователь-методист Павленко Л.А.), семінар «Міжнародні підходи до оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти за методикою ECERS-3» (директор Клименко В.І., вихователь-методист Павленко Л.А.).
3. Діяльність методичного кабінету та методичний супровід розвитку
професійної компетентності педагогів.
Система методичної роботи в дошкільному закладі будується таким чином, щоб створити належні умови для підвищення професійної майстерності кожного педагогічного працівника.
Методичний кабінет укомплектований дидактичними матеріалами, рекомендаціями, зразками планування, консультаціями для батьків та педагогічних працівників, сценаріями свят, серіями картин, таблицями, демонстраційними матеріалами.
4. Результати моніторингу якості освіти.
Освітній процес в закладі дошкільної освіти відповідав вимогам Базового компоненту дошкільної освіти.
Організована освітня діяльність здійснювалась з урахуванням розумового і фізичного навантаження. Основним акцентом у освітній роботі закладу дошкільної освіти була максимальна гуманізація педагогічного процесу та особистісно-орієнтований підхід.
Слід відмітити,  що індивідуальна робота з дітьми планувалась, але не завжди,  з урахуванням даних моніторингового дослідження дітей, показників прояву форм активності,  які дали змогу вихователям своєчасно виявляти відставання у засвоєнні дітьми програмових завдань та вносити корективи щодо усунення цих недоліків. Тож слід звернути на це увагу.
Для здійснення моніторингу педагоги проводили: спостереження за дітьми, міні-заняття, дидактичні ігри та вправи, розвивальні ігри, бесіди. Також використовували доручення, як один із видів природного експерименту, вивчали продукти праці дошкільнят (малювання, ліплення, аплікації, конструювання, художньої праці, мовленнєвої творчості).
Отримані результати дали педагогам змогу визначити, які з пройдених тем вивчалися дистанційно, а тому важливим буде на наступний навчальний рік посилення роботи з цих тем, перегляд запланованих форм роботи, тем, тощо.
Моніторинг реалізації освітніх завдань з різних сфер по групах виявив, що в основному знання та уявлення всіх дітей відповідають показникам компетентності, наведеним у освітній програмі для дітей від 2 до 7 років  «Українське дошкілля» та «Впевнений старт».
Пріоритетним є також питання по створенню умов для виховання та навчання дітей з ООП в ЗДО. У закладі 3 інклюзивні групи, на базі молодшої , середньої та старшої груп. В закладі облаштовано «ресурсну кімнату», проведено 4 засідання команди психолого-педагогічного супроводу.
Дані логопедичного обстеження. На початок  навчального року вчителем-логопедом було обстежено 112 дітей середніх та старших груп, з них з вадами мовлення 75 дітей.
Заняття з дітьми проводяться індивідуально, або з  підгрупою дітей в ігровій формі, враховуючи індивідуальні особливості дітей.  Для занять в логопедичному кабінеті є все необхідне: навчальний матеріал, дидактичні ігри, вправи. 
В результаті проведення корекційної роботи позитивний результат наявний у  30 дітей, з рештою проводиться корекційна робота з постановки звуків, розвитку фонематичних процесів.
         Згідно річного плану роботи ЗДО та плану роботи практичного психолога, з метою визначення рівня розвитку основних компонентів шкільної готовності і виявлення рівня психологічної готовності майбутніх першокласників до шкільного навчання, практичним психологом ЗДО Захарченко Т.І. була проведена діагностика дітей щодо готовності до навчання в школі. Обстеження старших дошкільників проходило в два етапи: перший етап: грудень-січень 2023-2024 рік; другий етап: квітень-травень 2024 року. Кількість і контингент досліджуваних: 52 дитини старшого дошкільного віку. Результати діагностичної роботи свідчать, що у 45% дітей високий рівень готовності до навчання у школі, у 48% дітей середня готовність до навчання у школі, у 7% дітей низька готовність до школи. Діагностика складалася із таких типових завдань: інтелектуальна готовність, емоційно-вольова готовність, навчальна мотивація, соціальна зрілість. За результатами обстеження складена аналітична довідка з донесенням інформації  про результати до педагогічних працівників на педагогічній раді ЗДО.
         Профілактична робота проведена з дітьми раннього, молодшого, середнього та старшого дошкільного віку. Метою даної роботи було формування навичок соціальної адаптації, створення емоційно комфортного середовища в групі для безконфліктного спілкування з однолітками, особистісний, інтелектуальний і соціальний розвиток дітей, створення сприятливих умов для розвитку резилієнс дитини у віковій групі та в освітньому закладі. 
         Корекційна робота проводилась з трьома дітьми з ООП, з дітьми за запитом та за результатами діагностики.
         Консультаційна робота проводилась відповідно до тематики річного плану, за результатами проведених досліджень та за запитом з питань розвитку дитини, особистісних питань з педагогами та батьками в індивідуальній, груповій формі та онлайн режимі в умовах воєнного стану.
         Психологічна просвіта. Систематично протягом навчального року в тісній співпраці з адміністрацією та вихователями практичний психолог залучався до методичних заходів, батьківських зборів, педагогічних рад. Виступи на педагогічних радах на теми: «Про комунікаційну кампанію «Ти  як? Всеукраїнської програми ментального здоровʼя», «Оздоровлення педагогічного колективу з річним планом роботи психологічної служби закладу», «Що таке  патріотизм і чи можна його розвинути», «Готовність старших дошкільників до шкільного навчання». З педагогічними працівниками ЗДО провела практикуми «Ти як? Ментальне здоровʼя», «Домашнє насильство», «Практики, що допомагають зберегти стійкість», тренінг «Перша психологічна допомога», релаксаційний тренінг «Подорож у Країну  мрій».
5. Вжиті заходи  щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази закладу, залучення додаткових джерел фінансування закладу освіти та їх раціональне використання.
В ЗДО забезпечується архітектурна доступність території та будівлі, приміщення і територія адаптовані до використання всіма учасниками освітнього процесу.
У закладі освіти є приміщення, необхідні для реалізації освітньої програми та забезпечення освітнього процесу: укомплектовані групові приміщення (з урахуванням чисельності здобувачів освіти, їх освітніх потреб, площі приміщень), спортивна та музична зали, інші кабінети, які обладнані засобами навчання відповідно до вимог законодавства та освітньої програми.
Простір закладу дошкільної освіти, обладнання, засоби навчання сприяють формуванню ключових компетентностей та наскрізних умінь здобувачів освіти.
Фінансово-господарська діяльність у ЗДО здійснювалась згідно з кошторисом, сформованим відділом освіти виконавчого комітету Лохвицької міської ради та відповідно до статей видатків.
Бюджетні кошти виділялись на придбання:
Пральна машина LG 18950 грн.
Кутова шліфувальна машина DWT – 1850 грн.
Унітаз компакт «Бембі» – 3050грн.
Водонагрівач «Атлантік» Опро 30л. – 4945 грн.
Ліхтар Grunhelm – 840 грн.
Радіатор 500/22/1600 – 4699 грн.
Світильник світлодіодний ULMS-R 01 (4 шт.) – 1460 грн.
Посуд – 12901 грн.
Багатофункціональний пристрій Epson – 11166 грн.
Бойлер «Аtlantik»  Опро 50 л.–  5679 грн.
Електрокомфорки (2 шт.) – 7000 грн.
Аналіз використання енергоносіїв за 2023-2024 н.р. :                                            
                                                         Факт                   
  1. Електроенергія                        54150 кВт
  2. Вода та водовідведення           1300 м 3  
  3. Теплова електроенергія            186 Ккал               
Батьківська благодійна допомога: 5400
Спонсорська допомога: 13250
         Керівництвом закладу проводяться заходи щодо дотримання лімітів та економії бюджетних коштів: встановлено постійний контроль за використанням енерго-, тепло і водоресурсів.  Щомісяця, разом з заступником директора з господарства, проводиться аналіз показників лічильників і прийняття відповідного управлінського рішення.
6. Взаємодія з батьками. Співпраця із закладами загальної, середньої освіти, іншими установами та організаціями.
Окремою ланкою методичної роботи є організація взаємодії з родинами вихованців. Педагогами закладу, вихователем-методистом, практичним психологом, вчителем-логопедом постійно плануються та проводяться консультації для батьків «Про заборони та заохочення у вихованні», «Роль сім’ї у формуванні мовленнєвої компетентності дитини», «В які ігри грають ваші діти», «Роль спілкування для розвитку малюка», «Вулиця не любить несподіванок», «Фізкультурно-оздоровча робота в ЗДО та вдома», надаються інформаційні матеріали на актуальні теми. Батьки брали участь у спільних заходах: виставка малюнків «Україна єдина країна»,  Великодні поробки, фото-виставка «Щедра осінь прийшла, нам дари принесла».
Випускники ЗДО, теперішні учні музичної школи  ім. І.О. Дунаєвського неодноразово відвідували садочок з цікавими, захоплюючими концертами.
Наш заклад взяв участь у проєкті ЮНІСЕФ та ВФ «Крок за кроком»  «Підтримка педагогів закладів дошкільної освіти та супровід дітей у надзвичайних ситуаціях», та провели зустрічі з батьками на тему «Психологічна підтримка батьків та дітей у надзвичайних ситуаціях».
Заклад освіти співпрацює з представниками правоохоронних органів,
 іншими фахівцями з питань  організації роботи з учасниками освітнього процесу та вирішення проблемних питань.
В закладі відповідно до рішення Лохвицької міської ради від 03.10.2022 №188 «Про звільнення та надання пільг по платі за харчування дітей в закладах дошкільної та загальної середньої освіти Лохвицької міської ради»,
відповідно до наказу відділу освіти виконавчого комітету Лохвицької міської ради від 04.01.2022 року №3-АГП «Про організацію звільнення та надання пільг по  батьківській платі за харчування дітей в закладах дошкільної та загальної середньої освіти Лохвицької міської ради» та наказом  від 20.11.2023 №46-АГП «Про внесення змін та доповнень до наказу відділу освіти виконавчого комітету Лохвицької міської ради від 04 січня 2022 року №3-АГП «Про організацію звільнення та надання пільг по  батьківській платі за харчування дітей в закладах дошкільної та загальної середньої освіти Лохвицької міської ради»» забезпечуються безоплатним харчуванням наступні пільгові категорії дітей:
  • Діти, батьки яких мають статус учасника бойових дій (відповідно до пункту 19 частини 1 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії  їх соціального захисту») – 15;
  • Діти з числа внутрішньо переміщених осіб – 12;
  • Діти із сімей, у яких троє і більше дітей – 14;
  • Діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімʼям – 12;
  • Діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у інклюзивних групах – 3;
  • Діти, батьки яких призвані на військову службу під час мобілізації – 12;
  • Діти, батьки яких загинули, захищаючи Україну від російської агресії, під час проходженн служби в ЗСУ за контрактом, в Добровольчому формуванні Лохвицької територіальної громади, чи які були призвані на військову службу по мобілізації – 1;
  • Діти, чиї батьки (законні представники дитини) мають статус ветерана війни-особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  – 1.;
  • Діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів – 1.
Відповідно до рішення сесії вартість харчування в день становить 50.00
грн., батьківська плата 30.00 грн. в день, що становить 60% - за рахунок батьківської плати, 40% - за рахунок коштів загального фонду бюджету Лохвицької міської територіальної громади.
7. Медичне обслуговування.
Медичне обслуговування дітей в закладі дошкільної освіти здійснюється у відповідності до Закону України «Про дошкільну освіту», Порядку медичного обслуговування дітей у закладі дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р. № 826, наказу МОЗ України та МОН України «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» від 30.08.2005р. № 432/496.
Пріоритетними напрямками щодо медичного обслуговування дітей у закладі дошкільної освіти «Теремок» визначено такі:
  • збереження і зміцнення здоров’я дітей;
  • забезпечення ефективного фізичного розвитку дітей;
  • формування у дітей свідомого ставлення до власного здоров’я і здоров’я оточуючих як до найвищої індивідуальної і суспільної цінності.
Медичне обслуговування у закладі здійснюють сестри медичні старші Кривенко Н.І., Іванина Ю.О.
Для якісного обслуговування вихованців облаштовано сучасний медичний кабінет, ізолятор, який відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, оснащений відповідно до вимог переліку оснащення медичного кабінету і забезпечений лікарськими засобами та виробами медичного призначення, має належні умови для роботи медичного персоналу, а також обладнана «Оздоровча вітальня», для проведення профілактичних заходів з вихованцями.
Велику увагу протягом навчального року колектив дошкільного закладу приділив формуванню здоров’язберігаючої компетентності дітей. У кожній віковій групі наявний  листок здоров’я вихованців, згідно з яким  проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи. Ефективність оздоровчих заходів визначалася тим, що поєднувалася тривала комплексна інтенсивна оздоровчо-профілактична робота з корекційно-педагогічними заходами в умовах звичайного режиму життя дошкільників.
Впродовж 2023-2024 навчального року для потреб медичного кабінету було закуплено ліки на суму 1710,08.
На старших медичних сестер  Кривенко Н.І., Іванину Ю.О. покладено контроль за станом здоров’я працівників закладу. Щоденно проводиться огляд працівників харчоблоку на наявність захворювань.
Незважаючи на великий спектр профілактичних заходів в осінньо-зимовий період та санітарно-просвітницьку роботу з батьками, працівниками та дітьми, щодо попередження різних видів захворювання, залишається високим рівень захворюваності на простудні захворювання.
У ЗДО «Теремок» планомірно проводяться антропометричні вимірювання та оцінювання фізичного розвитку дітей.
Контроль за станом здоров’я дітей здійснюється таким шляхом:
  1. Правильна організація ранкового прийому.
  2. Обхід директором дитячого садка.
Щомісячний аналіз відвідування дітьми закладу свідчить про те, що діти які не постійно відвідують дошкільний заклад, перебувають вдома:
  • за сімейними обставинами;
  • в зʼвязку з введенням військового стану в Україні.
Питання стану здоров’я дітей, створення оптимальних умов для зниження захворюваності та оздоровлення дошкільнят постійно розглядалися  на нараді при директорі. У дошкільному закладі постійно проводиться розʼяснювальна робота серед вихованців та батьківською громадськістю щодо проведення профілактичних заходів по запобіганню захворюваності та ефективності вакцинації.
Інформація з приводу санітарно-просвітницької роботи висвітлюється на сайті закладу, куточках для батьків у вільному доступі та у групах «Viber».
Проходження медичного огляду працівниками ЗДО
Відповідно до Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», згідно Порядку проведення медичних оглядів  працівників певних категорій, затвердженого наказом  Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007р. № 246 та наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» – обов’язковим для усіх категорій працівників дошкільного закладу є проходження щорічних медичних оглядів. 
Працівники дошкільного закладу двічі на рік, згідно графіку, проходять обов'язковий медичний огляд відповідно до наказу МОН України від 25.11.2011 № 1365 «Про посилення контролю щодо проходження обовʼязкових медичних оглядів працівниками дошкільних навчальних  закладів».
Старші медичні сестри  тримають на контролі дане питання, ведуть облік проходження персоналом періодичних медичних оглядів.
8. Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.
         В закладі дошкільної освіти №1 «Теремок» забезпечено проведення первинного, позапланового, періодичного та інших видів інструктажів з техніки безпеки. Відповідно до чинного законодавства. не допускається до роботи люди, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці. 
         Систематично проводиться відповідна робота з вихованцями та працівниками  щодо дотримання правил особистої безпеки, протипожежної безпеки, дорожнього руху, та дотримання норм охорони праці. 
На виконання Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001р. № 2628-ІІІ (із змінами), відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про основні заходи цивільного захисту на 2011 рік» від 21 березня 2011 р. № 246, відповідно листа МОЗ України від 25.04.2023 р. №149 щодо проведення з 13 травня по 17  травня  2024 року в закладі було організовано«Тиждень безпеки дитини». 
В рамках проведення тижня з основ безпеки життєдіяльності пройшов
єдиний день цивільного захисту, з метою поліпшення профілактичної роботи щодо правил поведінки в надзвичайних ситуаціях та відпрацювання порядку евакуації дітей і працівників з приміщення дошкільного навчального закладу на випадок пожежі, дій час незвичайних ситуацій. В ході тренінгу працівники неухильно дотримувались відповідного алгоритму дій щодо відпрацювання практичних навичок під час пожежі.
  • Діти  отримали та закріпили достатньо знань, умінь і практичних навичок з безпеки життєдіяльності та на випадок екстремальної ситуації.
  • Зміст проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» полягав в ефективній організації освітнього процесу, який дозволяв вихованцям  оволодіти основами знань про здоровий спосіб життя, формувати правила безпечної поведінки та дотримання їх у різних життєвих ситуаціях.
Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників освітньо – виховного процесу ЗДО якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки.
В закладі дошкільної освіти створено систему контролю за виконанням вимог техніки безпеки та охорони праці. 
Адміністрація закладу вжила заходів щодо обмеження доступу сторонніх осіб до закладу.
Педагогами закладу проводиться агітаційна робота через пропаганду здорового способу життя та виховання у дітей відповідального ставлення до збереження власного життя на заняттях, в бесідах, при організації сюжетно-рольових, дидактичних та рухливих ігор, а також через батьківські групи «Viber».
         В результаті цілеспрямованої діяльності адміністрації та педагогічного колективу закладу дошкільної освіти було проведено ряд заходів щодо  вдосконалення  роботи з даного питання.
         Повторні та позапланові інструктажі з охорони праці, з охорони життя і здоров’я дітей в ЗДО, пожежної безпеки, надання першої медичної допомоги – все це дає вагомий результат щодо організації безпеки життєдіяльності всіх здобувачів освіти та працівників ЗДО .
Двічі на рік, до оздоровчого періоду та початку навчального року, проводиться випробування спортивного обладнання на території дошкільного закладу та групових приміщеннях. Робота всього колективу ЗДО щодо профілактики дитячого травматизму спрямована на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності. Ми вважаємо, що тільки систематична робота з дітьми щодо безпеки життєдіяльності може виробити в дитячій свідомості стереотипи безпеки в життєвому середовищі.
Впродовж 2023-2024 н. р. були проведені наступні форми роботи: щомісячно проводились тематичні заняття, бесіди, розваги, тренінги, виставка дитячих робіт щодо запобігання дитячого травматизму, заходи по ознайомленню дітей з правилами дорожнього руху.
Позитивний вплив на формування у дошкільників мотивації для оволодіння правилами безпечної поведінки мало використання інформаційно-комунікаційних технологій, а саме: мультимедійних презентацій, інтерактивних ігор тощо.
Значна увага приділялась відпрацюванню у дітей практичних навичок правил дорожнього руху на спортивному майданчику, який обладнано дорожніми знаками, пішохідною розміткою.
Протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. 
Так, впродовж 2023-2024 н. р. в ЗДО «Теремок» було виконано:
  • перезаряджено 33 вогнегасники;
  • оновлено знаки протипожежної безпеки (пожежний щит);
  • проведено замір опору ізоляції;
  • оновлено таблички з  відповідальними за пожежну безпеку в ігрових приміщеннях.
 З первинних засобів пожежогасіння в ЗДО є: пожежний щит у повній комплектації, ящик з піском, вогнегасники 33 шт. 
Річним планом ЗДО сплановано: тижні з безпеки життєдіяльності (листопад, квітень), тренінгові навчання – евакуація, контроль за станом протипожежного режиму та станом евакуаційних виходів.
В закладі, на стінах коридору, завжди можливо спостерігати агітаційні плакати з охорони праці, Цивільного захисту населення та пожежної безпеки.
Протипожежна безпека на постійному контролі у директора ЗДО «Теремок» та є невід’ємною частиною управлінського процесу.
Стан дитячого травматизму. 
Впродовж  2023-2024 н. р. не було зафіксовано випадків дитячого травматизму під час освітнього процесу та в побуті. Задля профілактики та попередження випадків дитячого травматизму педагогами закладу проводиться систематична робота з підвищення та опанування знаннями щодо дотримання правил особистої безпеки під час прогулянки, рухливих ігор, правил поводження на проїжджій частині тощо. 
Цьому сприяла розташована в батьківських куточках і постійно поновлювана інформація щодо попередження різних видів травмування дітей, різноманітні форми роботи з дітьми: заняття, бесіди, дидактичні ігри, висвітлення інформації в Viber-групах за допомогою яких у дітей формувались уявлення про можливі небезпечні ситуації, відпрацьовувались стереотипи поведінки в умовах загрози та виникнення небезпечних ситуацій. Були організовані зустрічі з працівниками ДСНС.
Стан травматизму серед працівників 
Впродовж  2023-2024 н. р. не було зафіксовано випадків травматизму серед працівників закладу, під час освітнього процесу та в побуті.
9. Залучення батьківської громадськості навчального закладу
до співпраці.
Родина і заклад дошкільної освіти – два суспільних інститути, які закладають фундамент майбутнього дитини. У них одна мета: виховати здорову, соціально адаптовану, всебічно розвинену людину з високим інтелектуальним, творчим та духовним потенціалом. 
Адміністрацією та вихователями ЗДО ведеться постійна та планомірна робота по налагодженню співпраці з кожною сім’єю. Саме така співпраця орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків у житті закладу. Заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовує для цього різні активні форми співпраці:
  • Батьківські збори;
  • Засідання батьківського комітету, ради закладу;
  • Індивідуальні консультації з різних питань;
  • Організація різних видів виставок: малюнки, поробки;
  • Залучення батьків до активної участі у проведенні різноманітних дитячих свят та розваг;
  • Залучення батьків до спільних трудових відносин, що сприяють покращенню території закладу;
  • Спільна співпраця по ремонту та  озелененню території ЗДО.
Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, змісту Базового компонента дошкільної освіти в Україні, одним з головних завдань, що стоїть перед закладом, вважається взаємодія з сім'єю. Протягом року педагогічний колектив ЗДО працював над питанням модернізації підходів у роботі з родинами та розвитку партнерських відносин між закладом та сімʼєю.
Вихователі закладу дошкільної освіти постійно поновлювали інформації в батьківських куточках, залучали батьків до організації освітнього процесу. Вдало проходили спільні виставки робіт батьків і дітей за різними темами, конкурси малюнків, спільні свята та розваги.  Протягом року проводились спільні заходи та виставки.
В ЗДО на сьогоденні, утворена група «Viber» для батьків, де педагоги мають прямий зв'язок у спілкуванні та  вирішенні нагальних потреб.
Одна зі складових нашої роботи – це  сумісна праця з благоустрою території та партнерство в покращені матеріально-технічної бази закладу. 
Територію закладу прикрашають висаджені квітники, які доповнюють естетичний вигляд закладу.
Садочок – красивий та сучасний, звичайно, це постійна кропітка робота  працівників та батьків закладу в його утриманні та модернізації.
Адміністративно-господарча робота ведеться планомірна та позапланово.
У закладі діє Рада ЗДО, діяльність якої регулюється Статутом. На засіданнях Ради розглядалися питання освітньо-виховної роботи, поліпшення умов перебування дітей в садку, організації харчування, покращення матеріально-технічної бази. 
Наш заклад взяв участь у проєкті ЮНІСЕФ та ВФ "Крок за кроком"  «Підтримка педагогів закладів дошкільної освіти та супровід дітей у надзвичайних ситуаціях», та провели зустрічі з батьками на тему «Психологічна підтримка батьків та дітей у надзвичайних ситуаціях».
10. Діяльність закладу на період дії воєнного стану в Україні.
В умовах продовження дії воєнного стану в Україні, одним із важливих пріоритетів діяльності закладу є забезпечення безпеки учасників освітнього процесу, які на сьогодні страждають від російської воєнної агресії. А життя та здоров’я дітей – це найбільша цінність людства.
Сьогодення внесло корективи в освітянське життя та незмінним лишилося те, що всі ми маємо працювати заради наших дітей. Робота кожного з нас наразі надзвичайно важлива, бо у стані війни діти дошкільного віку належать до найуразливішої категорії населення. Перебуваючи в небезпеці, в тривалому стресовому стресі, дитина позбавлена нормальних умов для розвитку та освіти. Через відчуття тривоги, напруги, страху, не визначеності ускладнюється процес повноцінної соціалізації дитини.
Для функціонування ЗДО в очному форматі в закладі облаштовано укриття. Укриття відповідає таким вимогам:
  • має два вихода;
  • два санвузли з проточною водою;
  • електроживлення освітлення;
  • ємності з запасами технічної і питної води;
  • місця для сидіння, іграшки;
  • інтернет.
В умовах воєнного стану зазнала змін й організація роботи з кадрами, зокрема підвищення кваліфікації, інформаційна та методична підтримка педагогів. Педагоги закладу продовжують дистанційно підвищувати свою кваліфікацію, займаються самоосвітою та ознайомлюються з новою нормативною базою для роботи в новому навчальному році.
В умовах війни педагогічні працівники мають бути готовими, спроможними повноцінно надавати освітні, інформаційні, консультаційні послуги сім’ям, які виховують дітей раннього та дошкільного віку. Колектив ЗДО за допомогою сайту організовує взаємодію всіх учасників освітнього процесу: постійно оновлюється й поповнюється інформаційне наповнення сайту; з використанням ресурсів онлайн-освіти. Саме тому на офіційному сайті нашого закладу до уваги всіх учасників освітнього процесу також було створено сторінку «Сучасне дошкілля під крилами захисту», де запропоновані цікаві статті, заняття, поради, консультації, рекомендації для дорослих та дітей.
А до уваги всіх відвідувачів нашої групи у соціальній мережі Facebook «Лохвицький заклад дошкільної освіти №1 «Теремок»» висвітлюються всі цікаві події, які відбуваються в закладі. Ми надаємо інформацію та пропонуємо для перегляду фото- та відео-матеріали про незвичайні та привабливі флешмоби, тематичні заходи тощо.
План на літній оздоровчий період було виконано.
Враховуючи підсумки роботи за минулий навчальний рік, в 2024-2025 н.р. колектив визначає такі пріоритетні завдання:
1. Продовжити забезпечення відповідних умов для використання здоров’я-формуючих та здоровʼязбережувальних технологій в умовах ЗДО.
2. Створювати комфортні, безпечні, доступні та нешкідливі умови розвитку, виховання, навчання дітей у праці, у тому числі дітей з ООП;
3. Формувати мовленнєво-комунікативну компетентність дошкільнят засобами інтерактивного розвивального середовища.
4. Розкриття творчого потенціалу та проявів креативності кожного педагога, як необхідна умова оновлення освітнього процесу, реалізація його у роботі з дітьми.            
Підводячи підсумки роботи за рік, хочу подякувати педагогічним та
технічним працівникам закладу дошкільної освіти, батькам вихованців, відділу
освіти виконавчого комітету Лохвицької міської ради за спільну роботу, розуміння та підтримку. Ми цінуємо вашу турботу про розвиток дитячого садка і сподіваємось на подальше порозуміння у роботі та тісну співпрацю! Завдяки вашій небайдужості, вашій активності, вашому розумінню всіх наших життєвих промлем – ми працюємо! Ми переконані, що нас чекають ще більші досягнення. Віримо, сподіваємося, щоденними маленькими кроками кожен на своєму робочому місці наближаємо нашу Перемогу.
ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!!!

 

Логін: *

Пароль: *